65 Filmi

65 Filmi

 65, Scott Beck ve Bryan Woods’un yazdığı ve yönettiği, Adam Driver, Ariana Greenblatt ve Chloe Coleman’ın oynadığı 2023 Amerikan bilim kurgu-gerilim filmidir. Filmde, bir uçak kazasından sonra 65 milyon yıl önceye, dinozorların yaşadığı bir dünyaya düşen bir pilot ve kızının hikayesi anlatılıyor.

Film, 10 Mart 2023’te Sony Pictures Releasing tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde gösterime girdi.

Konu

Pilot Mills (Adam Driver), küçük kızı Koa (Ariana Greenblatt) ile uzay gemisindeyken korkunç bir kaza meydana gelir. Mills, bilinmeyen bir gezegene inmek zorunda kalır. Ancak, çok geçmeden aslında 65 milyon yıl önceki dünyaya indiğini fark eder. Hayattaki tek insanlar olan Mills ve kızı Koa, içine düştükleri durumdan kurtulabilmek için, tarih öncesinde yaşayan tehlikeli yaratıklarla dolu bu topraklarda savaşmak zorunda kalır.

Oyuncular

  • Adam Driver – Mills
  • Ariana Greenblatt – Koa
  • Chloe Coleman – Nevine
  • Nika King – Nevine’nin Annesi

Genel Değerlendirme

65, sürükleyici hikayesi ve görsel efektleriyle öne çıkan bir yapım. Film, izleyiciyi tarih öncesi dünyaya götürüyor ve dinozorlarla dolu bu tehlikeli dünyada hayatta kalma mücadelesi veren bir baba ve kızını anlatıyor.

Filmin en dikkat çeken yönlerinden biri, hikayesi. Film, izleyiciyi baştan sona merak içinde tutuyor. Filmin görsel efektleri de oldukça başarılı. Filmin dinozorları, oldukça gerçekçi ve etkileyici.

65, bilim kurgu ve aksiyon sevenler için keyifli bir seyirlik.

65-20Filmi-205x300 65 Filmi

Yorum gönder