Peaky Blinders Dizisi

Peaky Blinders Dizisi

 Peaky Blinders, Steven Knight tarafından yaratılan ve Steven Knight, Anthony Byrne, Craig Viveiros ve Steven Murphy tarafından yazılan ve Steven Knight, Anthony Byrne ve Colm McCarthy tarafından yönetilen bir İngiliz dönem suç draması televizyon dizisidir. Dizi, Birmingham, İngiltere’de 1919-1929 yılları arasında geçen Shelby ailesinin ve liderleri Thomas Shelby’nin hikayesini anlatıyor.

Peaky-20Blinders-240x300 Peaky Blinders Dizisi

Dizinin oyuncu kadrosunda Cillian Murphy, Paul Anderson, Helen McCrory, Sam Neill, Annabelle Wallis, Isiah Whitlock Jr., Sophie Rundle, Joe Cole, Tom Hardy, Adrien Brody, Anya Taylor-Joy, Sam Claflin ve Stephen Graham yer alıyor.

Peaky Blinders, 2013 yılında BBC Two’da yayınlanmaya başladı ve 6 sezon boyunca yayınlandı. Dizi, eleştirmenlerden ve izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Peaky Blinders, 1919’da Birinci Dünya Savaşı’nın ardından geçen bir hikayeyi anlatıyor. Thomas Shelby (Cillian Murphy), Birmingham’da yaşayan bir suç patronudur. Shelby ailesi, Peaky Blinders çetesi olarak bilinir ve şehrin kontrolünü elinde tutar.

Thomas Shelby, çetesini yönetmekten ve şehrin kontrolünü sürdürmekten sorumludur. Ancak, Shelby ailesi, İngiliz hükümeti ve diğer suç çeteleri ile karşı karşıyadır.

Peaky Blinders, 1920’lerde ve 1930’larda Birmingham’ın tarihi ve kültürüne de değiniyor. Dizi, dönemin siyasi ve sosyal atmosferini de yansıtıyor.

Peaky Blinders, suç, drama ve tarih türlerini harmanlayan bir dizidir. Dizi, güçlü oyunculukları, sürükleyici hikayesi ve görsel efektleriyle öne çıkıyor.

Peaky Blinders, suç, drama ve tarih türlerini sevenler için keyifli bir seyirlik.

Yorum gönder