Barbie

Barbie

 Greta Gerwig’in yönetmenliğini üstlendiği, Margot Robbie, Ryan Gosling, Simu Liu, America Ferrera, Kate McKinnon, Alexandra Shipp, Issa Rae, Hari Nef, Ncuti Gatwa, Michael Cera, Will Ferrell ve Kerry Condon’un rol aldığı “Barbie” filmi, 21 Temmuz 2023 tarihinde vizyona girdi.

Barbie-300x169 Barbie


Film, Barbie’nin, Barbieland’den ayrılıp gerçek dünyada bir macera yaşamını konu alıyor. Barbie, gerçek dünyada, Barbieland’de olduğu kadar sevilmez ve kabul görmez. Ancak, sonunda gerçekte nasıl biri olduğunu keşfeder ve kendini olduğu gibi kabul etmeyi öğrenir.

Film, eğlenceli ve eleştirel bir yapım. Barbie karakterinin, güzellik ve mükemmellik standartlarına karşı bir eleştiri sunuyor. Film, izleyicilere, Barbie’nin sadece bir oyuncak değil, aynı zamanda güçlü ve bağımsız bir kadın olduğunu gösteriyor.

Filmin oyuncu kadrosu da başarılı performanslar sergiliyor. Margot Robbie, Barbie karakterini iyi bir şekilde canlandırıyor. Ryan Gosling, Ken karakterini başarılı bir şekilde oynuyor. Simu Liu, Barbieland’in kralı olan Ken’in erkek kardeşi olan Skipper karakterini canlandırıyor. America Ferrera, Barbieland’in baş mimarı olan Barbie’nin en yakın arkadaşı olan Raquelle karakterini canlandırıyor. Kate McKinnon, Barbieland’in en popüler kızlarından olan Barbie’nin en büyük rakibi olan Barbie’nin en yakın arkadaşı olan Stefani karakterini canlandırıyor. Alexandra Shipp, Barbieland’in en iyi dansçılarından olan Barbie’nin en yakın arkadaşı olan Harper karakterini canlandırıyor. Issa Rae, Barbieland’in en iyi mühendislerinden olan Barbie’nin en yakın arkadaşı olan Grace karakterini canlandırıyor. Hari Nef, Barbieland’in en iyi bilim insanlarından olan Barbie’nin en yakın arkadaşı olan Frankie karakterini canlandırıyor. Ncuti Gatwa, Barbieland’in en iyi sanatçılarından olan Barbie’nin en yakın arkadaşı olan Artie karakterini canlandırıyor. Michael Cera, Barbieland’in en iyi müzisyenlerinden olan Barbie’nin en yakın arkadaşı olan Jack karakterini canlandırıyor. Will Ferrell, Barbieland’in kralı olan Ken’in babası olan Evil Ken karakterini canlandırıyor. Kerry Condon, Barbieland’in kraliçesi olan Ken’in annesi olan Evil Barbie karakterini canlandırıyor.

“Barbie”, aile ve çocuklar için ideal bir film. Film, izleyicilere eğlenceli ve düşündürücü bir seyir sunuyor.

Filmin Puanı: 7,5/10

Filmin Puanını Etkileyen Faktörler:

  • Barbie karakterinin eleştirisi
  • Oyuncuların başarılı performansları
  • Filmin eğlenceli ve düşündürücü olması

Filmin Eksikleri:

  • Filmin bazı sahneleri gerçekçilikten uzak
  • Filmin bazı karakterleri yeterince derinlikli değil

Filmin Yorumu:

Barbie, Mattel’in aynı adlı oyuncak bebeğine dayanan bir film. Film, Barbie’nin, Barbieland’den ayrılıp gerçek dünyada bir macera yaşamını konu alıyor.

Film, Barbie karakterinin, güzellik ve mükemmellik standartlarına karşı bir eleştiri sunuyor. Barbieland, her şeyin mükemmel olduğu ve herkesin aynı görünmesi gerektiği bir yerdir. Barbie, Barbieland’de, kusurları yüzünden dışlanır ve ezilir. Ancak, gerçek dünyada, Barbie, kusurlarıyla kabul görür ve kendini olduğu gibi kabul etmeyi öğrenir.

Film, eğlenceli ve düşündürücü bir yapım. Barbieland’in, güzellik ve mükemmellik standartlarını sorgulayan bir yer olarak tasvir edilmesi, izleyicilere düşündürücü bir mesaj veriyor. Film, izleyicilere, Barbie’nin sadece bir oyuncak değil, aynı zamanda güçlü ve bağımsız bir kadın olduğunu gösteriyor.

Oyuncu kadrosu da başarılı performanslar sergiliyor. Margot Robbie, Barbie karakterini iyi bir şekilde canlandırıyor. Barbie’nin, Barbieland’den ayrılıp gerçek dünyada bir macera yaşamını konu alan bir filmde, Margot Robbie’nin başarılı performansı, filmi daha da eğlenceli ve sürükleyici hale getiriyor.

Yorum gönder